Ze života školyTurnaj v nohejbale

21. 6. 2016 se konal Středočeský turnaj v nohejbale za účasti 7 družstev. Zúčastnili se žáci z 2. CA a 2. D: Novák, Zelba, Janeček a Kudrnáč. Vše jsme vyhráli a obsadili 1. místo.
DĚTSKÝ DEN PRO MŠ PAMPELIŠKA - 1. ČERVEN 2016

V dnešní uspěchané době je třeba občas postát, zavzpomínat, tvořit tradice. A jednou z nich na naší škole se stala spolupráce s MŠ Pampeliška v Mladé Boleslavi. Více jak 10 let k nám děti a jejich paní učitelky přijíždějí oslavit MDD. Návštěvě v našem areálu předcházely přípravy atrakcí a zábavy pro nejmenší. Lovení rybiček, házení míčkem na kuželky, hra na opravdické hasiče, skákání v pytlích, skoky přes švihadla a řada dalších disciplín byla nachystána na školním hřišti. Asi největším lákadlem jsou už léta koně manželů Štěpánových. Filip a Zorka. Vlastně PHILIP V. D. SCHAAPSHOEVE. Disciplíny a výzdobu zajistili spolu s paní učitelkou D. Balounovou žáci třídy 1.A, část 2.A, část 1.B a Jarda Zaplatílek a Ota Špička (hasičská parta). Odměnou pro kolegyni J. Muškovou, která napekla výborné medvídky s marmeládou, jistě bude zjištění, že poptávka převyšovala nabídku, jednoduše – všem moc chutnalo! Paní učitelky z MŠ zase kvitovaly s povděkem vznik naší venkovní učebny, kde se děti občerstvily a odložily si batůžky. Na závěr jsme rozdali dětem dárky v podobě seškrabovacích obrázků, škrabošek a samozřejmě nějakých sladkostí. Počasí si své vrtochy nechalo na jindy, závěrem tedy můžeme říct jediné – akce se povedla a všem se líbila.

Fotografie jsou umístěny zde.

Marcela Ernestová
Cesta za pokladem

V soboru 28. 5. jsme vyrazili hledat poklad na zříceninu zámku Zvířetice.
A poklad tam opravdu byl.


MEZITŘÍDNÍ SOUTĚŽ K 700. VÝROČÍ NAROZENÍ CÍSAŘE KARLA IV

Ve středu 25. 5. 2016 se na budově DM uskutečnila vědomostní soutěž o Karlu IV. Mezi sebou se utkaly učňovské třídy 1. a 2. ročníku. Víte, jak souvisí s císařem karlata či vousaté ryby? Že pražský Karlín nemá s význačným panovníkem nic společné? Kde nám chtěli Karla otrávit a jak zemřel jeho protivník Ludvík Bavor? Tak i takové otázky naši žáci zodpovídali. O dva dny později, 27.5.2016, proběhlo klání mezi žáky studijních oborů. Strhla se bitka o sdělení co největšího množství vědomostí. Skutečně. Žáci ještě luštili křížovky a poznávali na fotografiích místa, která nějak souvisela se slavným Lucemburkem. A s jakými výsledky jsme skončili?

Kategorie A – učni

  1. Třída 1.CB
  2. Třída 2.D
  3. Třída 2.F

Kategorie B – studijní obory

  1. Třída 2.A
  2. Třída 1.NA
  3. Třída 2.B

Odměnou pro účastníky byly diplomy, psací potřeby, sladkosti a finanční obnos pro nákup v tolik oblíbeném školním kiosku. Byla to zdařilá akce, zcela jistě budeme v podobném duchu pokračovat i příští rok.
MOTO 2016

Ve čtvrtek 19. května od 14:00 došlo k historicky prvnímu setkání motorkářů na naší škole. Tedy setkání žáků a pedagogů, kteří propadli kráse těchto strojů. Akci připravil spolu s několika žáky 3.B Ing. Josef Ernest. Na prostranství před dílnami a venkovní učebnou se sjelo cca 20 motorek. Ale ne ledajakých. Motorka, kterou si z větší části spolu se svým otcem sestavil Lukáš Hartig z 2.CA, stroj značky Babeta Jardy Pulce z 1.F (zlí jazykové tvrdí, že jde o „posouvátko“  ), Jawa 350 kolegů Ing. Pavla Šťastného a jeho kamaráda, absolventa naší školy, Ing. Jiřího Hlaváče, stejně tak i stroj našeho kolegy Bc. Jiřího Bernarda, motorka Ural se sajdkárou Tomáše Janouška z Bud a řada dalších. V učebně TRAKTORY připravil motorkářský test Matouš Adamů z 3.B. Řada z nás by snad prošla. Krátce jsme pobesedovali o zkušenostech motorkářů. Občerstvili jsme se před parádní jízdou naším areálem. Jako řidičku, ale ne motorkářku, mne společná jízda opravdu nadchla. Společně s nejmladším účastníkem akce Ondrou Janouškem (4 roky) jsme ji absolvovali v sajdkáře. Jeho tatínek Tomáš to s námi pěkně uháněl! Všem, kteří akci připravili, ale také se zúčastnili, patří velké poděkování. To nebylo špatně strávené odpoledne. Tak jízdě ZDAR!

Fotografie jsou umístěny zde.

Marcela Ernestová
Výstava

Ve čtvrtek 12.05.2016 se žáci 2. D a 3. D (obor elektrikář) zúčastnili výstavy FOR ENERGO PRAHA.

Návštěva velkoskladu

Ve čtvrtek 12. 05. 2016 žáci z oboru operátor skladování navštívili velkosklad firmy ALZA.

   


Exkurze

Žáci 1. B se zúčastnili exkurze do firmy AVE CZ odpadové hospodářství,
s. r. o., která se zabývá recyklací odpadu.

Březen – Měsíc knihy aneb tradiční burza knih

Březen – Měsíc knihy. Ano, i u nás probíhá v tuto dobu již tradiční burza knih. Zeptali jsme se tedy našich žáků a několika vyučujících, co právě čtou. Nezáleží na tom, jakou uměleckou hodnotu kniha má, ale že žáčka něco zaujme a něco se dozví. A o jaké tituly se jednalo? Např. Kluk, který měl sen –Christiano Ronaldo, Robinson Crusoe – staré vydání, po babičce, kniha o Iron Maiden, Lovci mamutů, Paganiniho smlouva od Larse Keplera, My děti ze stanice ZOO, dívčí román od Lenky Lanczové Dvakrát dospělá,Pán prstenů, Harry Potter, časopisy o bojových uměních, napínavý román Mráz, Žena v bílém, Dívka ve vlaku, Headway, detektivky - zejména severské a německé, hlavně v němčině, Jan Seghers, Nele Neuhaus, Nesbö – Sněhulák, Levhart, Červenka…, Adler –Olsen, ale i slovenské – novinka Dominik Dán, Cestování po Skotsku, Amerika na kole …

Projekt Dnes jím jako Zambijec jsme finančně podpořili z peněz, které nám „vydělaly“:
• burza knih
• sběr papíru
• příspěvky do kasiček během vaření zambijského jídla od žáků školy.
Srdíčkové dny

14.03.2016
V pondělí a v úterý se žáci naší školy zúčastnili charitativní akce „Srdíčkové dny“
Nová závěrečná zkouška 2

V rámci projektu Nová závěrečná zkouška 2 si žáci učebních oborů ZEDNÍK, MECHANIK OPRAVÁŘ MOTOROVÝCH VOZIDEL, ELEKTRIKÁŘ, AUTOELEKTRIKÁŘ vyzkoušeli na nečisto ve dnech 3.3. – 10.3.2016 realizaci písemné závěrečné zkoušky na počítači.
V rámci projektu Nová závěrečná zkouška 2 byla vyvinuta unikátní aplikace informačního systému, která umožnila realizovat písemnou zkoušku na počítači. U výše uvedených oborů byla vytvořena banka úkolů, z níž se ve škole generují témata pro žáky.
Lyžařský kurz na Světlance v Rokytnici nad Jizerou

Fotografie si můžete prohlédnout zde.
Recitační soutěž

03.03.2016
Již tradičně se v naší škole uskutečnila 3. března 2016 recitační soutěž. Je nám trochu líto, že každým rokem zájem o recitaci z řad studentů klesá, o to více si ale ceníme, že se do letošního kola přihlásilo aspoň 10 žáků naší školy napříč všemi ročníky, kteří si připravili velmi pěkná vystoupení, a dokonce se mezi soutěžícími objevil i žák z našeho učiliště Ondra Kellner Zazněly nejen básně od známých českých autorů, ale také úryvky z prózy, dramatu, filmu a dokonce i autorská tvorby.
Porota neměla jednoduché rozhodování, ale nakonec vyhlásila ty nejlepší
1. místo - Magda Hálová, 3.A (úryvek z prózy Marka Ebena)
2. místo - Josef Zámečník, 1.A (Harpagonův monolog z Lakomce)
3. místo - Tomáš Bergmann a Martin Kraj, 3.B (úryvky z filmu Pelíšky)
4. místo - Jan Valenta, 2.B (autorská tvorba)
5. místo – Ondřej Kellner, 2.CA (K. H. Mácha – Máj)

Divácká cena - Magda Hálová, 3.A (úryvek z prózy Marka Ebena)

Florbal

03.03 .2016
Ve čtvrtek 3.3.2016 se naši žáci zúčastnili krajské eliminace v „ Pohár českého florbalu středních škol“, které se konalo v Praze.
Po výborných výkonech to vypadalo na možné vítězství i v tomto kole, pak však přišla porážka s budoucím vítězem a na nás zbyl pouze zápas o třetí místo. To jsme dokázali vyhrát a skončili tedy na krásném, přesto nepostupovém místě. Přesto za předvedený výkon se nemusíme stydět.
Badminton

25.02.2016
V rámci Středoškolských her proběhlo školní kolo v badmintonu.

divadelní představení Dámský krejčí

15.02.2016
Představení Studentského divadla v Městském divadle Mladá Boleslav, Malá scéna

Pohádka "O pejskovi a kočičce" od Josefa Čapka

11.02.2016
Představení Studentského divadla pro Základní školu speciální, Mladá Boleslav, Václavkova 950 v DK Mladá Boleslav

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

09.02.2016
Součástí ŠVP předmětu Základy společenské výchovy je i téma ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. S třídou 2.A jsme téma pojali doslovně. Jednu hodinu jsme potrápili tělo cvičení s činkami a druhou jsme se odměnili zdravou výživou (zeleninový salát, ovoce a müsli).
Maturitní ples

5. února 2016 se uskutečnil Maturitní ples. Fotografie si můžete prohlédnout zde.
Protirogový vlak

22. ledna 2016 se žáci tříd 1.A, 3.B a 1.D zúčastnili zajímavé preventivní akce s názvem "Protidrogový vlak", kde se interaktivní formou dozvěděli, jaká možná rizika grogy pro člověka představují. Všem se akce moc líbila a určitě ji budou doporučovat i ostatním.

Nová „TRÉNINKOVÁ UČEBNA“

Při příležitosti dne otevřených dveří 5. 12. 2015 byla uvedena do provozu nově vybudovaná tréninková učebna. Více informací naleznete zde.
Grantový program společnosti ŠKODA AUTO a.s. pro rok 2015

Slavnostní předání šeku ve výši 100 000,- Kč panem Bohdanem Wojnarem, členem představenstva společnosti, řediteli Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Mladá Boleslav, Jičínská 762 panu Jiřímu Šléglovi.

Finanční prostředky škola využije na vybudování TRÉNINKOVÉ UČEBNY pro žáky technických oborů. Učebnu budou využívat i žáci základních škol při svých návštěvách školy.
ŠKODA AUTO a.s. podporuje výuku na školách.

Slavnostní předání 12 kusů motorů zástupkyní ŠKODA AUTO a.s. paní Olgou Grůšovou ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti, Mladá Boleslav, Jičínská 762. Dar přebírá zástupce ředitele pan Kozák.
Studentské divadlo

Nové ubytování pro mladé fotbalisty FK Mladá Boleslav
SOŠ a SOU obdarovala nemocné děti v Motole nábytkem, hračkami i divadelním představením
Srdíčkové dny